Совршени апартмани во Полихроно

Уживајте во својот летен одмор во Полихроно, село на полуостровот Касандра. Тоа е совршена дестинација за одмор за секој што бара чисти убави води, организирани барови на плажа и спортови на вода. Долгиот пешачки крајбрежен пат е нареден со продавници, коктел барови, кафетерии и ресторани кои служат свежа риба и автентична грчка кујна.

Задолжителните полиња се проследени со *

Полихроно е традиционална населба во Касандра која привлекува многу посетители од целиот свет. Дестинација е позната по долгото крајбрежје што се протега на седум километри со многу плажи наградени со Сино знаме. Овие прекрасни плажи во областа ја комплетираат посебната убавина на пределот, кој се состои од борова шума, и го прават идеален за попладневна прошетка. Запознајте ги живописните, калдрмени улички на Полихронос и вечерајте со вашите пријатели во една од рибните таверни со свежа и вкусна риба или седнете за освежителен коктел во еден од локалите.
pp15.1
pp16
pp13
pp12
pp11
pp10
pp9
pp8
pp7
pp6
pp5
pp4
pp3
pp2
pp1
PlayPause
previous arrow
next arrow
Shadow
Полуостровот Касандра е област која може да понуди се што ви треба за одмор во сон. Кристално чисти води со песочни брегови, шуми подготвени за истражување, археолошки места кои ги носат посетителите во минатото. Вкусните и локални производи се претвораат во ароми и вкусови кои потсетуваат на детството. Ова е Касандра, Халкидики, благословено место кое привлекува луѓе од целиот свет уште од античко време. На растојание од 60 километри од Солун, се среќава волшебната Н.Потидеа и го продолжува патувањето кон историската Н. Фокеа. Следната станица е живописниот Афитос кој води кон Калитеа. Прекрасната Криопиги, традиционалната Ханиоти, боровиот полихроно и космополитот Пефкохори се следни на ред. Секоја област има своја природна убавина и едноставната прошетка несомнено ќе биде убава меморија.